MF Dnes o naší firmě

MF Dnes o naší firmě

Přívěsy a návěsy PANAV potkáte na cestách v celé Evropě

 

„Dlouhodobá vize firmy je založena na spokojeném zákazníkovi, který se opětovně vrací stále zpět pro nákup produktů PANAV,“ říká obchodní ředitel společnosti Pavel Paprskář

 

Vaše firma vznikla před jedenácti lety. Vzpomenete si ještě na vaše začátky?

Základy firmy sahají 120 let zpátky, kdy na základě vize zakladatele L. Kašpara z roku 1896 se vyráběly mlýnské a zemědělské stroje. V roce 1942 převzal výrobu J. Foglar, který zahájil prvotní krůčky výroby vlečných vozidel v Senici na Hané. Po začlenění do skupiny národního podniku Karosa Vysoké Mýto a následně Brandýské strojírny a slévárny došlo v roce 1993 k privatizaci podniku a vzniku společnosti PANAV a.s. Vlečky, které jsme dříve vyráběli pro východní blok, jsme přepracovali pro potřeby moderního zákazníka.

Klíčovým rokem pro budoucnost podniku se pak stal rok 2011, kdy společnost koupila firma AML Holding.

 

Na co se momentálně nejvíce soustředíte a jaká je dlouhodobá vize vaší firmy?

Na zefektivnění celé firmy včetně výrobního procesu, kdy bychom chtěli ještě více zautomatizovat výrobní proces, provést inovací celé produktové řady a následně rozšířit zahraniční trhy. Dlouhodobá vize je založena na spokojeném zákazníkovi, který se opětovně vrací stále zpět pro nákup produktů PANAV. Prodejem podpora u nás nekončí, spíše začíná. PANAV má vybudované velice technicky pokročilé poprodejní služby zajišťující pro zákazníka poprodejní komfort.

 

Angažujete se v ochraně životního prostředí a zároveň podporujete zavádění nových moderních technologií. Jde to dohromady?

Určitě. Snažíme se optimalizovat energetickou náročnost úsporou ve spotřebě elektrické energie a plynu. Máme několik projektů k pořízení výrobních zařízení a strojů v nízké energetické náročnosti začínající již od osvětlení až po lakovací boxy a ostatní stroje. Je to cesta, kdy modernější stroje dokáží zefektivnit výrobu a chod celé firmy.

 

Bohumil Brejžek

Foto archiv Pavla Paprskáře

Mám zájem
Kontaktujte nás
Loading...