Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu
NÁVĚSY - PŘÍVĚSY - NÁSTAVBY
  • CS
  • EN
  • RU

BIATLONISTÉ MAJÍ EVŽENA Z ČESKÉ TOVÁRNY PANAV

Evžen opustil brány Panavu, bude sloužit biatlonistům

Senice na Hané - Tovární areál společnosti Panav opustil Evžen, speciální návěs zkonstruovaný pro potřeby Českého svazu biatlonu. Má unikátní konstrukci, kompletně vyprojektovanou v Panavu, s hydraulicky ovládanými výsuvy bočních stěn. Servisní tým biatlonové reprezentace v Evženovi získal komfortní zázemí pro svou náročnou práci.

Příběh Evžena, jak návěs pracovně pojmenovali konstruktéři Panavu, se začal psát na společné večeři vedení Českého svazu biatlonu a představitelů společnosti Panav v norském Oslu. Tam bylo domluveno, že Panav na základě představy biatlonistů vyvine a vyrobí speciální návěs. „Měli jsme z tohoto projektu respekt, protože se jedná o velmi nestandardní zakázku, zároveň jsme od samotného začátku věděli, že tento projekt chceme zrealizovat už jenom proto, že biatlon je v naší zemi velký fenomén,“ říká Roman Šmidberský, partner holdingu AML, do kterého Panav patří.

Konstruktéři z Panavu Evžena vyprojektovali podle představ a potřeb biatlonistů. Princip fungování návěsu, do kterého se vejde 320 párů lyží, je poměrně jednoduchý. Tahač s ním přijede na místo závodu, kde se pomocí hydrauliky vysunou boční stěny návěsu, ve kterém tak vznikne pohodlný prostor pro servisní přípravu lyží. Ten nabízí čtyři plnohodnotná pracovní místa u dvou stolů s odsáváním par i pevných částic, ergonomické a mobilní úložiště veškerého nářadí a nástrojů a v neposlední řadě také odpočinkovou zónu. Vše je samozřejmě vytápěno.

Evžen na první pohled vypadá jako běžný kamionový návěs, jeho nestandardní vlastnosti ale vyniknou při rozložení bočních výsuvů. Půdorys návěsu, který se na silnici může pohybovat s celkovou hmotností až 25 tun, se totiž z běžných dvou a půl metru rozšíří na více než čtyři metry, s instalovanými schůdky má Evžen šířku dokonce téměř pět metrů a délku přesahující šestnáct metrů.

Projekt v Panavu i přes jeho unikátnost zvládli velmi rychle, takže návěs je připravený pro nadcházející sezónu. Vývoj trval měsíc, další čtyři měsíce byl Evžen v Panavu ve výrobě, měsíc strávil v Německu na subdodávce interiéru. „Není pro mě překvapením, že naši zaměstnanci dokázali ve vysoké kvalitě návěs vyvinout a vyrobit, jsem ale hrdý na to, že jsme to zvládli ve velmi krátkém čase,“ konstatuje generální ředitel Panavu Jiří Svozil.

Unikátní návěs si už v Panavu převzalo vedení Českého svazu biatlonu, kterému se Evžen polepený atraktivními fotografiemi biatlonových reprezentantů a logy partnerů, velmi líbil. „Reakce na provedení i funkčnost byla velice pozitivní,“ dodává k tomu Svozil.

Nový výrobek Panavu, který sídlí nedaleko Olomouce v Senici na Hané, zaujal a společnost už zaznamenala poptávku po podobném návěsu. Jeho výrobě, jako okrajové činnosti, se nebrání. „Návěs pro Český svaz biatlonu ukázal naší velkou konkurenční výhodu,“ domnívá se obchodní ředitelka Panavu Blanka Petrová. „Díky naší velikosti dokážeme u takových zakázek využít naše zkušenosti ze sériové výroby ve výrobě zakázkové. Tak vznikají produkty s vysokou přidanou hodnotou, které odpovídají přáním a požadavkům zákazníka.

 

Kontakty pro novináře:

Technika a konstrukce
Ing. Vladimír Jorda, vedoucí konstrukce Panav, a. s. - telefon: 723 109 407; mail: vladimir.jorda@panav.cz

 

Obchod a marketing
Ing. Blanka Petrová, MBA, obchodní ředitelka Panav, a. s. - telefon: 602 571 710; mail: blanka.petrova@panav.cz

Video https://youtu.be/3wc-uX11i00

 

.

EVŽEN V MÉDIÍCH

.
.
.
.